صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 431385
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 مقدماتی جام ملت های آسیا
سنگاپور ـ ایران جدالی در روزهای پرالتهاب فوتبال
 

 تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی نه چندان مطلوب که طی 10 سال اخیر بی سابقه بوده است امروز (چهارشنبه ) در دیداری تعیین کننده برای راهیابی به مسابقات جام ملتهای 2011 آسیا به مصاف سنگاپور می رود .
راهیابی به مرحله نهایی مسابقات جام ملت های آسیا سهل الوصل ترین کار تیم ملی فوتبال ایران در سال های گذشته بوده است . تیم ملی ایران که داعیه ایستادن در صف اول مدعیان آسیا را دارد هنوز شوک ناکامی از راهیابی به جام جهانی 2010 را هضم نکرده است که در اگر و امای صعود به جام ملتهای 2011 آسیا گرفتار آمده است .
برای تیم قطبی همه چیز به خوبی پیش می رفت که شکست نابهنگام برابر اردن پیش آمد. همین باخت تمام حساب و کتاب تیم ملی را برهم ریخت و حال هرسه تیم سنگاپور تایلند و اردن شانس صعود به جام ملتهای آسیا از گروه 5 مرحله انتخابی این رقابت ها را دارند . آنها با انگیزه ای مضاعف در دو دیدار آتی به میدان خواهند آمد و بدون توجه به نام ایران برای راهیابی به جام ملتهای آسیا تلاش خواهند کرد . اینها نشان می دهد تیم قطبی در دیدارهای آتی کار دشواری را مقابل حریفان درجه 3 و 4 آسیایی پیش رو دارد .
تیم ملی فوتبال ایران امروز (چهارشنبه ) در ورزشگاه بیشان شهر سنگاپور به مصاف تیم ملی فوتبال این کشور می رود. دو تیم ایران و سنگاپور که با 7 و 6 امتیاز به ترتیب سکوهای اول و دوم جدول رده بندی گروه 5 مسابقات انتخابی جام ملتهای 2011 آسیا را در اختیار دارند در جدال برای صدرنشینی با هم روبه رو می شوند. تیم ملی ایران با سنگاپوری که از تیم های درجه چهارم آسیاست و در آخرین رده بندی فیفا رتبه 110 را در اختیار دارد برای صدرنشینی گروه خود رقابت می کند . تیم شانزدهم آسیا امروز رقیب اصلی تیم قطبی برای صعود به جام ملتهای آسیاست !
ملی پوشان فوتبال ایران که در دیدار رفت مرحله انتخابی جام ملتهای آسیا همین تیم سنگاپور را با 6 گل بدرقه کردند امروز بازهم در حالی مقابل این تیم صف آرایی می کنند که لژیونرهای مطرح خود را در اختیار نخواهد داشت .
امتیازات تیم های حاضر در گروه 5 مسابقات انتخابی جام ملت های آسیا بسیار نزدیک به هم است و با نتایجی که در دیدارهای امروز رقم می خورد جابجایی هایی در رده بندی تیم های حاضر در این گروه به وجود خواهد آمد. اگر تیم ملی فوتبال ایران امروز سنگاپور را شکست دهد جایگاه خود را در صدر جدول رده بندی این گروه حفظ می کند و صعودش به جام ملتهای 2011 آسیا قطعی می شود . اما کمترین تاوان شکست و تساوی در این بازی می تواند سقوط به رده های پایین تر گروه 5 باشد .
امروز در دیگر گروه پنجم مسابقات انتخابی جام ملتهای 2011 آسیا تیم ملی فوتبال تایلند در ورزشگاه راجامانگالا شهر بانکوک به مصاف اردن می رود.
برنامه دیداری هفته پنجم گروه پنج مسابقات فوتبال انتخابی جام ملتهای 2011 آسیا به شرح زیر است :
سنگاپور ـ ایران ساعت 15 ورزشگاه بیشان سنگاپور
تایلند ـ اردن ساعت 15 ورزشگاه راجامانگالا شهر بانکوک
جدول رده بندی :
1 ـ ایران 7 امتیاز 2 ـ سنگاپور 6 امتیاز 3 ـ تایلند 5 امتیاز 4 ـ اردن 4 امتیاز


دسته ها : ورزشی
X